email: odigospierias@gmail.com
κινητό: 693 486 8098 Τάσος

Περιφερειακό Βορείου Ελλάδος 2024 optimist-ILCA4 (φωτο)

διαφήμιση

Αυλαία τέλους για το Περιφερειακό πρωτάθλημα Ιστιοπλοΐας Βορείου Ελλάδος 2024 στις κατηγορίες optimist και ILCA4 το οποίο πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας  και του Ν.Ο.Κατερίνης.

108 νέοι ιστιοπλόοι από όλη την Βόρεια Ελλάδα πήραν μέρος και στην δεύτερη κλήση του Περιφερειακού Πρωταθλήματος, 1-3 Μαρτίου στην Καλαμαριά Θεσσαλονίκης στις εγκαταστάσεις του ΝΑΟΚΘ, έπειτα από την αναβολή του πρώτου στην Κατερίνη 9-11 Φεβρουαρίου, με διοργανωτή και των δύο να είναι ο Ναυτικός Όμιλος Κατερίνης.

2
4
5 1
6 1
8 1
9
10
11
13

Έξι ιστιοδρομίες κατάφεραν πραγματοποιηθούν, οι οποίες ανέδειξαν τους νέους Ιστιοπλόους που θα συμμετάσχουν στις προκρίσεις της Εθνικής ομάδας Ιστιοπλοΐας.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ από όλη την οικογένεια της Ιστιοπλοΐας στον ΝΑΟΚΘ για την φιλοξενία του, τον Πρόεδρο των αγώνων Παυλίδη Γιάννη και όλο το team του, την γραμματεία των αγώνων Ειρήνη Καραγιαννάκη και Μιρέιγ Χατζηπροδρόμου (Θεσσαλονίκη), Γιάννη Μανιώτη και Κωνσταντίνο Ζαβαντία (Κατερίνη), τους εθελοντές και όλους τους Υποστηρικτές – Χορηγούς για την βοήθεια τους στην υλοποίηση των Αγώνων.

Τα αποτελέσματα είναι ως έξης: 

OPTIMIST U16 ΑΓΟΡΙΑ:

1η θέση Κούντος Γιώργος ΟΦΘ ,

 2η θέση Μπεναξίδης Γιώργος ΟΦΘ 

 3η θέση Ζαβλανός Ιωάννης ΟΦΘ

ΟPTIMIST U16 KΟΡΙΤΣΙΑ:

1η θέση Θεοδωροπούλου Δέσποινα ΟΦΘ 

 2η θέση Παπαδοπούλου Ηλέκτρα ΟΦΘ 

 3η θέση Μαργαρίτη Ελένη ΝΟ. Κατερίνης

ΟPTIMIST U13 ΑΓΟΡΙΑ:

1η θέση Ζαβλανός Ιωάννης ΟΦΘ

 2η θέση Παπαγεωργίου Ιωάννης ΝΟΘ

 3η Μπακιρτζής Στράτος ΟΦΘ

ΟPTIMIST U13 ΚΟΡΙΤΣΙΑ:

1η θέση Μαργαρίτη Ελένη ΝΟ.Κατερίνης 

 2η θέση Κέλλυ Μαρίσια ΝΟΘ

 3η θέση Κουσιάτη Μαργαρίτα ΙΟΘ

ΓΕΝΙΚΗ ΟPTIMIST:

1η θέση Κούντος Γιώργος ΟΦΘ

 2η θέση Θεοδωροπούλου Δέσποινα ΟΦΘ 

 3η θέση Μπεναξίδης Γιώργος ΟΦΘ

Μικρότερος αθλητής: 

 Ζινισκάλι Άντζελο ΟΦΘ

ILCA 4 ΑΓΟΡΙΑ U 16 :

1η θέση Καφετζόπουλος Αλέξανδρος ΟΦΘ 

2η θέση Κομματάς Μάριος ΙΟΔΚΠ 

3η θέση Αθανασιάδης Θεολόγος ΝΑΟΚΘ

ILCA 4 ΑΓΟΡΙΑ U 18:

1η θέση Βαμβακάς Αθανάσιος ΟΦΘ 

 2η θέση Τριανταφυλλίδης Ευθύμης ΝΟΘ

 3η θέση Πομάκης Κωνσταντίνος ΟΦΘ

ILCA 4 U 16 Κορίτσια:

1η θέση Παπαγεωργίου Άρτεμις ΝΟΘ

2η θέση Γιαννακίδου Δέσποινα ΝΟ. ΑΛΕΞ .

3η θέση Παπαδοπούλου Ελισσάβετ ΟΘΑ

ILCA 4 U 18 Koρίτσια:

1η θέση Παπαγεωργίου ΄Αρτεμις ΝΟΘ

2η θέση Πατρίδη Έμμα ΝΟΘ 

3η θέση Γιαννακίδου Δέσποινα ΝΟ. Αλεξανδρούπολης

Γενική ILCA 4:

1η θέση Βαμβακάς Τάσος ΟΦΘ

 2η θέση Παπαγεωργίου Άρτεμις ΝΟΘ

 3η θέση Τριανταφυλλίδης Ευθύμης ΝΟΘ.

Ειδήσεις σε ετικέτες

Σχετικά άρθρα