Αιγινιακός-ΠΑΕ Ποντίων Κατερίνης 2-1

διαφήμιση

Κυνήγησε την ουσία

Του Γιώργου Καρανικόλα

Ο ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό  2-1 κέρδισε τους Πόντιους Κατερίνης και παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα , δύο αγωνιστικές πρίν την λήξη των πλέι οφ  με … ” βραχεία κεφαλή ” απο τον Βατανιακό .

Οι παίκτες του  Γιώργου  Ντάμτσιου στο α’ ημίχρονο ήσαν αποτελεσματικοί και πέτυχαν δύο γκολ.

Στην επανάληψη  έκαναν συντήρηση δυνάμεων και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1, χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι παραπάνω  .

Στο 28′ ο Παπαδόπουλος Σίμος με ωραία προσπάθεια και συρτό γωνιακό σούτ άνοιξε το σκόρ .

Στο 40′ ο Δημήτρης Καπετάνιος με κοντινό  σούτ έγραψε το 2-0 .

Σφο 66′ ο Α. Σειταρίδης ύστερα από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων διαμόρφωσε  το τελικό αποτέλεσμα  (2-1) .

Στο 76′ ο Βασίλης Χατζηδίμπας έχασε μεγάλη ευκαιρία  για ν’ ανεβάσει τον δείκτη του  σκόρ,  αλλά ο γκολκίπερ  Τσακνακης μπλόκαρε σωτήρια .

Screenshot 2 41

Διαιτητής ο κ.  Λάμπρος Ντασιόπουλος και βοηθοί Διαιτητές οι κ.κ. Μπατσαράς και Γερμανός .

Αιγινιακός ( Γιώργος Ντάμτσιος )

Κύρου,  Κακατάτσιος, Δαραής, Παπαδόπουλος ., Τσολακίδης,  Χατζηδίμπας, Φιρινίδης, στό 58′ Μπουτάν, Καταχιώτης, Σαββίδης, Καπατάνος, Ρίζος  .ΠΑΕ Ποντίων  ( Στέργιος Γιώτσας ) Τσακνάκης, Κυλώνης, Γιώτσας, Μουρατίδης,  Καραφουλίδης, Μανουσαρίδης, Σειταρίδης Α, στο 90′ Σιλεούνης,  Καραγιάννης,

Screenshot 3 30

Κουκουνάρας, στο 65′ Σειταρίδης Μ., Καζακλάρης, Ανυφαντής .

Στις φωτός:

1 ): ο Αιγινιακός .

2) : η ΠΑΕ Ποντίων  2012 .

3 ) : Οι αρχηγοί των δύο ομάδων Κώστας Φιρινίδης ( αριστερά  ) και Γιάννης  Τσακνάκης με το διαιτητικό τρίο.